Як зняти набряки при вагітності?

Що робити з варикозним розширенням вен і набряками під час вагітності? Коли консультація флеболога, ангіохірург стає необхідна? З цими питаннями ми звернулися до АНДРІЮ Григор’єва, ангіохірург, кандидату медичних наук.

Як зняти набряки при вагітності?

«Якщо до вечора у вас втомлюються ноги,« набухають »гомілки (частина ноги від коліна і нижче), крім того, ви помітили на ногах утворення так званих синіх« зірочок »або« павучків »(телеангіоектазії), а вени стали виступати над рівнем шкіри, можна припустити, що у вас виникли проблеми з відтоком венозної крові — іншими словами, венозна недостатність або варикозне розширення вен.

Причин для появи перерахованих вище проблем досить, виділимо деякі з них: спадкові, професійні (за службовим обов’язком вам доводиться багато стояти або сидіти), а також підлогу — в більшості випадків ці неприємності трапляються у жінок. Чому? Прийнято вважати, що так позначаються на стані стінок судин гормональні зміни, що відбуваються в жіночому організмі в тому числі під час вагітності та пологів. Саме тому всім майбутнім мамам, у яких є проблеми з венами, фахівці рекомендують з перших тижнів 9-місячного очікування носити компресійний трикотаж, акуратно підібраний по нозі. До речі, медичні гольфи або колготки можна порекомендувати і тим жінкам, які не помічають особливого дискомфорту в ногах. З метою профілактики фахівець підбере вам вироби низької або середнього ступеня компресії.

Хочеться відзначити, що звичайні щільні колготки не можуть замінити собою спеціальних медичних. Що стосується бинтів, які використовували раніше, головне їх незручність полягає в тому, що вони недостатньо надійно тримаються на нозі і сповзають, через що протягом дня їх потрібно кілька разів накладати заново, що дуже незручно, тим більше для жінки в положенні.

Кілька слів про медикаменти. Ні в якому разі не призначайте їх собі самі! Незважаючи на те що багато ліків вільно продаються в аптеках і активно рекламуються, вони можуть стати причиною неправильного розвитку дитини. Крім того, поради ангіохірург щодо медикаментів потрібно узгодити з акушером-гінекологом: тільки лікар, провідний вагітність, може оцінити, наскільки безпечний той чи інший препарат для кожної конкретної пацієнтки. Що стосується інших рекомендацій, вони стандартні: намагайтеся вести здоровий спосіб життя, дотримуйтеся дієти, не забувайте про фізичні навантаження (ходьбі, плаванні), контролюйте вагу.

А що робити після пологів, щоб уникнути складнощів, пов’язаних з варикозним розширенням вен? Якщо є проблеми, як і раніше носите трикотажні колготки, а як тільки з’явиться можливість залишити з кимось дитину, обов’язково рушайте на консультацію до ангіохірург. Спеціаліст запропонує вам хірургічний або не хірургічний метод лікування, а ось який саме, він вирішить, виходячи з конкретної ситуації. Не бійтеся запропонованих методів: варикоз — небезпечна хвороба, запальні зміни в венах, утворення тромбу і пов’язані з ним ускладнення у страждаючих їм трапляються набагато частіше, ніж у тих, кого проблема обійшла стороною. Якщо лікар вирішить, що ситуація не вимагає термінового втручання, рішення проблеми можна відкласти до того моменту, коли молода мама перестане годувати дитину грудьми ».

Читати на цю тему:

  • Варикозна хвороба і вагітність

Отеки при беременности


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий