Другий триместр вагітності: повний вперед

З чотирнадцятого тижня починається другий триместр вагітності, який прийнято вважати найспокійнішим і приємним. Ви ще не сильно одужали, можете дозволити собі багато гуляти, займатися фізкультурою (плаванням, гімнастикою), ходити в театри і на виставки.

Другий триместр вагітності: повний вперед

У другому триместрі вагітності в організмі майбутньої мами відбувається багато змін. Наприклад, всім нарешті стає зрозуміло, чому ви раптом так поправилися: матка залишає область малого тазу, знаходиться тепер вище лонного зчленування і виглядає, як маленька гірка. Через це ваша фігура округлюється, талія стає більше. Під дією гормонів груди збільшуються в розмірах, шкіра ареоли темніє, з соска починає потроху виділятися молозиво. Щоб підготувати молочні залози до годування, кожен день розтирайте їх махровим рушником, а потім приймайте повітряні ванни.

Особливу увагу

У другому триместрі вагітності живіт округляється, а талія продовжує зникати. Те, що ви потрапили в «цікаве» положення, стає помітно. А що ж малюк? Він уважно прислухається до того, що відбувається навколо, і здригається, якщо чує різкі звуки.

— До 16-му тижні вагітності закінчується закладка внутрішніх органів майбутньої дитини і формування плаценти. Тепер саме вона буде відповідати за поставки кисню і поживних речовин малюкові і виводити відпрацьовані продукти обміну. Крім того, плацента почне виробляти гормони, необхідні для нормального перебігу вагітності і буде намагатися не пропускати до малюка шкідливі речовини із зовнішнього середовища.

— Починаючи з 20-го тижня вагітності лікарі радять майбутнім мамам носити бандаж, який підтримує збільшується живіт, попереджаючи таким чином загрозу переривання вагітності і поява розтяжок. До речі, з розтяжками на животі і на грудях можна боротися, роблячи масаж легкими поверхневими пощипування шкіри.

— Приблизно в 18 тижнів почніть особливо уважно прислухатися до того, що відбувається у вас всередині: зазвичай саме в цей час ворушіння дитини стають помітними. Якщо ж ви чекаєте первістка, ви відчуєте його руху на 20-му тижні. Запам’ятайте це число і повідомте його лікареві.

— Після 24-го тижня вагітності активність дитини може викликати короткочасні напруги матки, що нагадують сутички. Зазвичай вони не доставляють майбутній мамі неприємних відчуттів, тривають 1-2 хвилини і повторюються 10-15 разів в день. У чому причина появи «сутичок»? Матка починає готуватися до пологів, вчиться скорочуватися і розслаблятися. Полежте трохи на боці і почекайте, поки пройде напруга. Якщо воно приносить вам неприємні відчуття, обов’язково розкажіть про це лікаря.

Як себе вести?
Другий триместр вагітності: повний вперед

Головне — не вважайте себе хворою і ведіть звичайний спосіб життя, тільки трохи щадите себе. Якщо є можливість, влітку живіть за містом, крім того, намагайтеся більше часу приділяти активному відпочинку: рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі (не по магазинах!), Займайтеся гімнастикою, фізкультурою для майбутніх мам вдома або в спеціальній групі. Намагайтеся уникати гучних компаній, прокурених або задушливих приміщень, а свята краще зустрічайте в колі сім’ї. Якщо вам дуже хочеться випити трохи шампанського — випийте: від отриманого задоволення в організмі виділяться гормони радості — ендорфіни. А щоб уникнути проблем з травленням, до святкового столу прийміть дві таблетки активованого вугілля. Не захоплюйтеся частуваннями, їжте більше фруктів і овочів і, як тільки втомитеся, лягайте спати.

Чи можна займатися сексом під час вагітності? Якщо вона протікає нормально (немає загрози переривання, плацента розташована нормально), тоді так. Статеве життя не шкодить ні вагітності, ні майбутній дитині. Тим більше що в другому триместрі неприємні відчуття, нездужання, які часто зустрічаються на початку 9-місячного очікування, проходять, і подружжя може пізнати дивовижні миті кохання. І ще один приємний момент: тепер вам не потрібно думати про контрацепцію і турбуватися про наслідки!

II-й триместр. Моя ПЕРВАЯ и ВТОРАЯ беременность.


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий