Чим небезпечні набряки при вагітності?

Людина більше ніж наполовину складається з води, яка постійно оновлюється і виводиться з організму через нирки. Якщо рідина перестає циркулювати так, як годиться, затримується всередині, лікарі називають те, що відбувається набряком.

Чим небезпечні набряки при вагітності?

Майбутні мами сильніше відчувають на собі надлишки рідини. Це відбувається з багатьох причин. По-перше, об’єм циркулюючої крові під час вагітності збільшується майже в 2 рази, а дрібні кровоносні судини (капіляри) починають пропускати рідину крізь стінки. Ще у жінок «в положенні» часто порушується водно-сольовий обмін, в організмі накопичуються солі натрію, які заважають воді виходити назовні. Плюс до цього підвищується рівень гормону прогестерону, який затримує рідину. Вам повинно бути знайоме це відчуття, бо то ж зазвичай трапляється перед менструацією: незрозуміло звідки береться пара зайвих кілограмів, трохи набрякають обличчя і руки.

До речі, чим більше термін вагітності, тим більше у вас шансів дізнатися, що таке набряк. Чому? З одного боку, змінюється водний баланс тіла, з іншого — вага дитини. Малюк росте, стає більше, важче і з кожним днем ​​все сильніше здавлює навколишні його органи, в тому числі і вени малого таза мами. Рух крові в них сповільнюється, зате збільшується кров’яний тиск в ногах, з’являються набряки і відчуття тяжкості.

Набряки — це серйозно?

Думки зарубіжних і російських фахівців в цьому питанні розходяться: перші відносяться до набряків як до звичайного явища, особливо якщо майбутню маму не турбує гестоз (пізній токсикоз). Але саме це останнє зауваження не дозволяє російським медикам прийняти точку зору західних колег: тільки у 1 з 10 майбутніх мам набряки не призводять до гестозу. У решти 9 через деякий час починає підвищуватися тиск, в сечі з’являється білок, що і свідчить про початок гестозу.

Набряки, які стають видні в кінці дня, можуть бути викликані застоєм лімфи і лікування не вимагають. А справжні проблеми проявляються вранці, ще до того, як ви встанете з ліжка.

Існує 2 види набряків: приховані і явні. Про приховані набряки жінку «попереджають» ваги (за тиждень стрілка відхиляється в бік збільшення більше ніж на 300 г), явні ж видно самі по собі. Спочатку у майбутньої мами починаються проблеми з ногами (до вечора вони «наливаються»), потім набрякають руки, живіт (після того як лікар вислухає серцебиття малюка, на животі залишається слід від трубочки) і особа. Правда, відчуває себе жінка добре, її тиск і аналіз сечі не виходять за межі норми. Незважаючи на удавану благополуччя, пора вживати заходів.

Чим небезпечні набряки при вагітності?
Увагу увагу!
 • Слідкуйте за своєю вагою: кожен день в один і той же час — на ваги.
 • Кількість випитої рідини повинна бути менше вийшла.
 • Влаштовуйте собі розвантажувальні дні.
 • Якщо ці заходи подіють, постарайтеся до кінця вагітності дотримуватися дієти: не захоплюйтеся солоним, гострим, маринованим, жирним, не їжте наваристі супи, віддавайте перевагу відварного м’яса або риби, молочних продуктів, овочів, фруктів і пийте не більш 1,5 л рідини в день. А якщо проблеми залишаться, доктор порадить відправитися на лікування в пологовий будинок.

До речі, зараз набряки не лікують сечогінними засобами: за деякими даними, вони небезпечні для здоров’я майбутньої мами і малюка. Поза заборони залишаються легкі рослинні засоби: відвар мучниці, сечогінний чай.

Як допомогти собі?
 • Навіть якщо ви помітили невеликі набряки, зверніться до лікаря, щоб перевірити роботу нирок.
 • Не забувайте класти ноги на табуретку, коли присяде відпочити.
 • Слідкуйте, скільки ви п’єте: «законна» норма — 1,5 літра води в день.
 • Їжте слабосоленую (або несолону) їжу, обходитесь без гострих, солоних, жирних продуктів.
 • Не сидіть довго без руху за столом, в машині, літаку.

Увага! Всі ці зауваження особливо актуальні для тих, хто вже почав відлік III триместру.

Викликайте «швидку»

Після 20-го тижня вагітності викликайте «Швидку», якщо:

 • підвищився артеріальний тиск;
 • почався сильний головний біль;
 • з’явилися дивні зорові відчуття: мушки в очах або яскраві точки;
 • виникла слабкість, дзвін у вухах, хвороблива важкість у шлунку, нудота, блювота.
Читати на цю тему:

 • Вагітність: набираємо вагу!
 • Варикозна хвороба і вагітність
 • Предмет гордості: животик майбутньої мами

Отеки при беременности. Что делать с отечностью при беременности


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий