Спасибі, ми пішки!

Минув час, коли малюк спокійно сиділа в колясці під час прогулянок, вирячивши цікаві оченята, а то і дрімаючи. Тепер він хоче брати активну участь в процесі руху, щохвилини схоплюється, крутиться, а то і зовсім відмовляється сидіти в колясці. Так що дістатися швидко і без перешкод до найближчого магазину або бабусиного будинку абсолютно неможливо.

Спасибі, ми пішки!

Відтепер ваше чадо не заколисує мірне рух коляски, він не може спокійно всидіти на місці більше 10 хвилин! Якщо ви нікуди не поспішаєте, відпустіть малюка «на свободу», він із задоволенням потопає до мети, а на зворотному шляху сам із задоволенням сяде в коляску. Але якщо ви поспішаєте або у вас немає ні часу, ні бажання сперечатися з ним … Він занадто великий, щоб дати вам можливість спокійно його везти, але ще занадто маленький, щоб подолати весь шлях пішки.

Право на самовизначення

У більшості випадків дитини садять в коляску, не цікавлячись його бажаннями. Оскільки малюк повністю підпорядкований планам батьків, його просто одягнуть і посадять в коляску, коли прийде час відправлятися на прогулянку або у справах. Але не можна ігнорувати той факт, що, підростаючи, дитина все активніше проявляє волю і не завжди готовий слідувати вашим вказівкам. Так, часом його енергійність заподіює вам незручності, але подумайте і про те, які почуття викликають у дитини ваші спроби приборкати його. Тому постарайтеся відпускати дитину на волю щоразу, коли у вас є можливість і час. Але якщо ви поспішаєте, обов’язково скажіть малюкові, що зараз йому доведеться посидіти в колясці. Навіть якщо ви вважаєте, що він не зрозуміє ваших пояснень, він обов’язково вловить інтонацію і ваш емоційний стан.

Щоб пізнати навколишній світ, треба вилізти з коляски
особливий інтерес

Ваш щойно почав ходити малюк відкрив для себе радість пересування на двох ногах, а прагнення до пізнання підштовхує його рухатися все далі і далі. Це прагнення не менше сильно, ніж почуття голоду, і з народження викликає в нас бажання дослідити всі навколо і зрозуміти, як влаштований світ. Жага експерименту і знайомства з новим супроводжує нас протягом усього життя. Але від народження до 6 років, у віці, коли людина набуває базові знання про світ, вона особливо сильна. Однак активність маленької дитини неминуче стикається з вимогами реальності, і йому доводиться вчитися приборкувати її, в тому числі вимушено сидячи в колясці. Ну що ж, його терпіння заслуговує похвали.

Спасибі, ми пішки!

Стикаючись як з дозволами, так і з обмеженнями, малюк зрозуміє, що його влада над ситуацією поки обмежена і він не може сам вирішувати, коли вам взяти його на руки або дозволити йти пішки. Але він повинен мати можливість висловити своє бажання і отримати відповідь, що відображає реальний стан речей. Коли у вас мало часу, коляска — велика підмога. Якщо малюк бурхливо протестує, постарайтеся не дратуватися, переведіть його увагу. Покажіть йому собаку, красиву вітрину, розкажіть про те, що ви будете робити, коли повернетеся додому … Якщо дитина занадто засмучений, зупиніться, присядьте і спробуйте його втішити, але не витягуйте з коляски. Якщо малюк відчує, що зараз ви впевнені в своїй правоті і не готові йти на поступки, він, швидше за все, заспокоїться.

Майте на увазі

1) У будь-якому випадку не варто сподіватися, що ви встигнете обійти магазини і зайти в банк, поки він спокійно спить у колясці. Для загального блага по можливості не беріть дитину з собою, коли йдете у справах на довгий час. Не забудьте взяти з собою іграшки і книжки, щоб зайняти його, — але і цього не завжди достатньо. Чому б не дозволити дитині йти поруч з вами, коли є така можливість, і почати вчити його ходити по вулиці, тримаючи вас за руку. Звичайно, буде потрібно якийсь час, перш ніж він навчиться дотримуватися цих правил. А коли у вас достатньо часу, можна дозволити малюкові самому котити свою коляску.

2) Якщо у вашого малюка неспокійний характер, рух і шум вулиці можуть його турбувати. У той час як просто цікаві малюки хочуть звільнитися від ременів коляски, щоб вивчити околиці, така дитина намагається отстегнуться, тому що йому неспокійно. Тому буде краще, якщо ще кілька місяців малюк буде сидіти в колясці обличчям до вас. Візьміть на прогулянку його улюблену іграшку, він відчує себе впевненіше.

На прогулянці враховуйте інтереси дитини: не плануйте багато поїздок по магазинах і аптеках. ваше першочергове завдання — провести час з користю для малюка.

3) Нарешті, не забувайте про те, що існують і інші засоби пересування, що відповідають віку вашої дитини. Є сумки для перенесення, які кріпляться на поясі і витримують вагу малюка до 15 кг. Легка і зручна, така сумка виявиться дуже корисною, коли ваш маленький пішохід запроситься на ручки. З нею у вас залишаться вільними руки і не буде навантаження на спину. Для коротких прогулянок можна використовувати ходунки. У них малюкові буде не так нудно, як в глибокій візку. А з півтора років можна пересідати на триколісний велосипед з довгою ручкою.

Рада мами

«У Льови — справжня пристрасть до машин. Тому його батько відкрутив кермо від старого іграшкового вантажівки, у якого відвалилося колесо. Тепер, коли наш малюк не хоче залазити в коляску, вона як за помахом чарівної палички перетворюється в спортивну машину. Син як слід пристібається, зовсім як пілоти на ралі, стискає в руках кермо і відправляється в дорогу, супроводжуючи свій рух гучними «р-р-р!» І «ту-ту!».

Читати на цю тему:

  • Сміливіше в дорогу!
  • Дитина після року: великі зміни
  • Не хочу взуватися!

Къде са кайсиите? (експертен превод от хинди)


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий