Пустушка: як відучити від неї дитину?

Питання користі і шкоди пустушки протягом багатьох років турбує батьків. А адже саме завдяки пустушки багатьом батькам вдається хоча б на час «домовитися» з крихіткою. Але коли-небудь доведеться від неї відучити.

Пустушка: як відучити від неї дитину?

У перші дні життя ви дали своїй дитині соску, щоб він заспокоївся і задовольнив свою потребу в смоктанні. На першому році життя малюк відчуває задоволення від стимуляції слизової оболонки рота, і всупереч поширеній думці воно не пов’язане з угамуванням голоду. Під час смоктання дитина повністю зосереджений на ритмічних діях, що допомагає йому відгородитися від зовнішніх стимулів, коли він втомився, позбутися напруги, заснути. По суті, соска дає дитині можливість заспокоїтися самому, без допомоги батьків. До того ж використання пустушки може скоротити ризик синдрому раптової смерті новонароджених. За версією вчених, це пов’язано з тим, що наявність пустушки в роті запобігає блокування носового дихання постільними речами. До того ж сосущий пустушку дитина, швидше за все, віддасть перевагу спати на спині, а в цьому положенні ризик синдрому раптової смерті значно нижче.

А воно йому треба?

При всьому при цьому відношення лікарів до соски завжди було неоднозначним. В основному їх побоювання стосуються зміни прикусу. Але в процесі смоктання соски щелепи дитини менше деформуються і зміщуються, ніж при смоктанні пальця. Щоб обмежити час смоктання і звести шкоди зубам до мінімуму, можна «домовитися» з малюком, що він буде смоктати пустушку, тільки якщо засмучений або не може заснути.

Купуйте пустушки, модель яких відповідає віку малюка. Якщо соска тріснула або розірвалася, негайно її замініть.

Чи шкідлива пустушка для зубів? Все залежить від того, як довго малюк нею користується. Стоматологи вважають, що якщо з пустушкою вдасться розпрощатися до двох років, то на зубах це ніяк не відіб’ється. Але після двох років це може привести до неправильного прикусу і до формування великої відстані між верхніми і нижніми різцями.

Багато лікарів виступають проти соски з міркувань гігієни: вони вважають, що соска — переносник бактерій. Вона може впасти де завгодно, і не завжди є можливість її вимити, не кажучи вже про те, що багато мам намагаються її продезінфікувати, просто облизав.

У психологів також є свої аргументи проти використання соски після двох років. Пустушка не сприяє спілкуванню. Якщо дитина тримає її в роті, ви насилу можете зрозуміти, що він говорить. Існує також ризик, що, позбавляючи себе від необхідності розмовляти, дитина ховається від зовнішнього світу.

За допомогою соски малюк заспокоюється, але якщо він втратить її вночі, то прокинеться і буде шукати, не знайде, заплаче і т. Д. Крім того, пустушка «затримує» вашої дитини в ролі малюка, що може зашкодити навіть його фізичному розвитку.

Знаходження з соскою в роті в гостях або громадських місцях може завдати шкоди самоповазі дитини. Адже, як відомо, «доброзичливців», готових дати пораду або коментар, у нас більше ніж достатньо. Він відчуває тиск, іноді з вашого боку, іноді з боку родичів, друзів. Погляди інших людей іноді бентежать і вас. У таких ситуаціях ви відчуваєте свою некомпетентність як мами, це може підірвати вашу самооцінку, а ваше невдоволення собою може відбитися на відносинах з дитиною. Але при цьому, приймаючи рішення про відучення від соски, орієнтуйтеся на індивідуальність дитини, а ні в якому разі не на громадську думку.

Майте на увазі

Без необхідності не давайте соску, поки малюку не виповниться 3-4 тижні і у вас не встановиться лактація. Немовлята захоплюють мамин сосок набагато глибше і сильніше, ніж соску. Познайомившись з пустушкою, малюк, ймовірно, буде таким же чином смоктати і груди: він отримає менше молока, а ви — роздратування сосків. Взагалі немовлята, які отримують пустушку частіше за інших, рідше смокчуть груди. А у їхніх матерів спостерігалася знижена лактація, і вони припиняли грудне вигодовування раніше, ніж ті, хто не давав пустушок своїм дітям.

Пустушка: як відучити від неї дитину?
Не так-то це просто

Коли дитина дорослішає, він поступово знаходить інші, більш зрілі способи самозаспокоєння. І тоді соска стає для нього не потрібна. Але є безліч факторів, які можуть перешкоджати відмови від пустушки: народження брата або сестри, переїзд, розлучення або напружені відносини в родині, вихід мами на роботу, часто мінливі няні і т. Д. За таких обставин дитині буде важче дорослішати, і, щоб підтримувати душевну рівновагу, він буде вдаватися до перевіреного засобу — соски-пустушки.

Пояснюйте малюкові переваги великого дитини, який не потребує пустушки: він може пізніше лягти спати, піти в кіно, в театр.

Можливий і інший варіант, коли вся сім’я «обертається» навколо дитини: він отримує занадто багато турботи і опіки, і це також заважає йому дорослішати, ставати більш зрілим і самостійним. Адже дорослі посилено підтримують «дитячі» форми поведінки.

У будь-якому випадку, перш ніж почати відучувати дитини від соски, переконайтеся в тому, що він до цього готовий, інакше позбавлення пустушки може його травмувати. Запитайте: чи є у вашої дитини інші способи самозаспокоєння, якими він зможе замінити смоктання? І якщо ви не впевнені в цьому — почекайте.

Прощай, пустушка!

Поспостерігайте за дитиною. Коли він має особливу потребу в соску? Що він нею замінює? Може бути, йому сумно або він потребує вашої турботи? Більше грайте з ним, приділяйте увагу тих занять, які йому цікаві, допоможіть йому знайти друга. Виберіть відповідний час для відвикання. Не варто робити це під час переїзду, народження іншої дитини або розлучення. Нехай це буде спокійний період в житті вашої родини, без будь-яких гучних подій.

Відучити малюка від пустушки легше в віці 6-9 місяців. У цей період більшість дітей зайнято вивченням навколишнього світу, їх увага спрямована на те, щоб обмацувати і розглядати предмети, тому вони вже не так сильно потребують ссанні. До того ж практично всі об’єкти, що цікавлять малюки тягнуть до рота. У цьому віці рот грає велику роль в пізнанні предметного світу. Намагайтеся тримати пустушку подалі від очей дитини і видавайте тільки на ніч або перед денним сном. Для більшості дітей така тактика спрацьовує. Якщо в цей період попрощатися з соскою не вдалося, спробуйте ще раз після року. У цьому віці пустушки і пляшечки для дитини тим більше не що інше, як звичка, він вже не потребує ссанні, як раніше.

Але якщо малюк упирається, майте на увазі, що відучення від соски до другого дня народження крихітки не слід нав’язувати. Занадто ранні спроби відлучення від пустушки чреваті шкідливою звичкою — Смоктанням великого пальця, а від неї позбутися набагато складніше.

Чи не відучувати малюка від пустушки за один день і не обманюйте його. Викинути пустушку «раз і назавжди» — неправильна тактика, дитина може втратити довіру до світу в результаті таких кардинальних дій.

Рухайтеся поступально: спочатку зменшіть час використання соски — давайте її тільки вдома, потім тільки в ліжечку, під час сну. Якщо він прокинеться вночі, не давайте йому пустушку відразу ж.

Не варто говорити, що ви віддали соску іншим малюкам, що її з’їла собачка або згризли мишки. Дитині важливо відчувати себе повноправним учасником процесу, контролювати його хоча б частково.

У теум:

  • Пустушка для малюка
  • Пустушка: неслабка розраду
  • Молочні зуби

Как отучить ребенка от соски (пустышки). Як відучити дитину від соски (пустушки).


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий