Як пояснити дитині, що не можна або як правильно забороняти

Як пояснити дитині, що не можна, коли будь-який його дію — це пізнання світу і розвиток, в цей момент формується воля, яку придушувати не бажано. Але, незважаючи на це, неможливо вирішити малюкові все, адже він не завжди усвідомлює ступінь небезпеки своїх вчинків.

Як пояснити дитині, що не можна. Поради:

 • Чи не зловживати словом «не можна»

Щоб не відбити у дитини дослідний інтерес не забороняйте йому все, залиште поле для діяльності. Наприклад, це можна чіпати, а то руки забруднили або одяг забрудниш. Дозвольте йому це зробити, а пізніше руки помиєте, одяг виперете.

Також словом «не можна» не варто зловживати, тому що дитина може з часом не сприймати його. Це слово втратить поняття заборони. Адже всього не заборониш. Намагайтеся замінити його. Наприклад, не кажіть, «перед сном не можна грати і активні ігри», краще «ми не будемо грати перед сном, давай краще завтра».

Навіть дорослий не може дотримуватися всі заборони, а дитина тим більше.

 • відволікання

 Якщо постійно говорити дитині не можна, то перестане сприймати це слово. Замініть слово дією. Наприклад, відволікаючи його іншим заняттям. Наприклад, дитина рве або псує річ, відволікаючи його іграшкою, забравши те, що йому брати не можна.

 •  Заборон повинно бути небагато, але вони повинні бути істотні

 Забороняйте то, що дійсно небезпечно. Щоб дитина знала, що йому не все навколо не можна, а щось конкретне. Це може бути 2-3 заборони, які він засвоїть. Наприклад, не можна брати гаряче, щоб не обпектися. Можна дати доторкнутися до гарячого келиху, щоб він знав, що таке гаряче. Наступного разу, коли дитина потягнеться, ви скажіть: «гаряче», і він автоматично зрозуміє, що чіпати не можна.

 kak-obysnit-rebenku, -cto nelzy

 • Поясніть причину «не можна»

 Якщо ви все-таки говорите «не можна», то обов’язково поясніть чому. Дитина не повинна думати, що це ваша примха. Розвивайте в ньому логічні зв’язки.

 

 •  Шукайте альтернативу або говорите про те, що можна

 Якщо не можна щось одне, то запропонуйте дитині щось інше. Наприклад, замість «не можна ходити по бруду», говоримо «можна ходити, де чисто / сухо». Замість «не можна писати в штанці», замінюємо «можна ходити в горщик».

 

 • Відсутність системи неприпустимо
Пояснити зміст вимоги. Пам'ятаю, в дитинстві мені було дуже прикро, коли мене змушували щось робити, не зрозумій навіщо, або навпаки забороняли що без ...

 Якщо ви забороняєте щось одного разу, значить, це під забороною повинно бути постійно. У дитини повинна сформуватися система, що можна, а що ні. Якщо вчора ви говорили «не можна», а сьогодні дозволяєте, то дитині незрозуміло, за яким критерієм складаються заборони. Йому може здатися, що це залежатиме від настрою мами.

Наприклад, говорите «цукерки їсти не можна, а то будуть зуби боліти». І на наступний день їсте цукерки. У такому випадку потрібно правильно формулювати заборони: «сьогодні ми не будемо їсти цукерки».

Сформуйте для себе і дитини систему того, чого не слід робити ніколи. Наприклад, «На дорогу не можна вибігати ніколи, по якій їдуть машини. Потрібно йти по світлофору ».

 

 • Не провокуйте дитину

 Якщо акцентувати увагу на заборонах, то це може стати забороненим плодом для нього. Наприклад, одній дитині говорили про те, що в розетку не можна вставляти цвяхи. І йому дуже захотілося спробувати це зробити. Підібравши зручний момент, він вставив в розетку сірники, при цьому він був щасливий, що перевірив свою теорію. Йому захотілося перевірити розетку після того, як мама йому пояснила, що цього робити не можна.

 

  Як правильно забороняти, або як пояснити дитині, що не можна:

 •  Відволікаючи від забороненого заняття;
 • — Замініть слово «не можна» синонімом «не будемо».

 

Оберігаючи дитини від небезпек, збережіть в ньому ініціативність і мотивацію. Неможливо заборонити геть усе. Тому вимовляючи черговий раз не можна:

 1.   Чи не загубите в ньому дослідника;
 2.   Не дайте йому втратити значення заборони. Адже якщо завжди забороняти, для нього це слово втратить значення. Навчіться забороняти правильно.
Найперше - я дозволяю плакати. Це виглядає приблизно так : "Ні, я не дозволяю брати ніж". Дитина плаче, я беру на руки. Ніж і далі не можна, але плакати ...

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий