Скільки повинен випивати дитина. Норми по віковим групам

Текст: Анна Нікітіна, консультант — Оксана Петрова, лікар-педіатр мережі клінік «Сімейний доктор»

Вода в організмі виконує безліч життєво важливих функцій. Завдяки воді діти регулюють температуру тіла (наприклад, потіють, якщо перегріті) — це важливо для нормальної роботи всіх органів і систем.

Із сечею з організму виводяться «відходи виробництва». Це також дуже важлива функція, яка забезпечує нормальну роботу всього організму, особливо коли малюки борються з хворобою.

Вода також допомагає доставляти живильні речовини за призначенням. Якщо її недостатньо, обмін речовин не може відбуватися природним шляхом.
Не варто забувати і про роботу шлунково-кишкового тракту. Недолік рідини викликає запор у дитини. Організму властиво брати рідину в кишечнику, якщо з їжею і питвом надходить недостатня кількість.
Якщо рідини не вистачає, у дітей може знижуватися концентрація уваги, посилюється занепокоєння і т.п.
Існують вікові норми споживання рідини, але їх варто коригувати з урахуванням конкретної ситуації: потреба в рідині зростає, якщо малюк нездоровий, якщо у нього жар, якщо його проносить, якщо він взагалі дуже активний.

Скільки повинен випивати дитина в 0-6 місяців

Немовля охоче бере груди, і, якщо його годувати на вимогу, нестачі рідини він не відчуває. Допаювати малюків, які не отримують прикорму, не потрібно. Якщо дитину проносить або ж він хворий, він сам напевно буде просити груди максимально часто.

Допаювати діток має сенс тільки в екстремальних умовах: дуже жарко, дитини сильно проносить, а грудне молоко не може повністю задовольнити його потреби в рідині.
Немовля на штучному вигодовуванні не обов’язково допаювати лише в разі, якщо ви строго прямуєте інструкцій з розведення суміші. Якщо ви намагаєтеся зробити замінник молока «поситнее», використовуючи менше води, ви ризикуєте недодати дитині рідини.
Коли починаєте заміщати одне з годувань прикормом, можна давати дитині пити. Пропонуйте просту воду, вона корисніша соків і ефективно компенсує втрату рідини.

Скільки повинен випивати дитина в 7-12 місяців

Лікарі рекомендують давати малюкові звичайну воду і не знайомити завчасно з напоями, які містять цукор. Солодкі напої не так добре забезпечують організм необхідною йому рідиною і при цьому дають додаткове навантаження на нирки і шлунково-кишковий тракт.
Значна частина їжі, яку отримує дитина, — це пюре, воно також містить рідину. Однак не забувайте, що білкова їжа вимагає великої кількості рідини для запобігання запорів. Не перевантажуйте дієту малюка сиром і м’ясом, суворо дотримуйтесь рекомендацій лікаря в цьому питанні.
Про те, чи достатньо малюк п’є, можна судити за кольором сечі. У нормі сеча прозора, безбарвна або з легким жовтуватим відтінком.

Скільки повинен випивати дитина в 1-3 роки

Малюк досить активний, проявляє волю і може відмовлятися від будь-якої їжі або пиття. Про що варто пам’ятати?
Діти погано почувають спрагу або не надають значення своїх відчуттів. Недолік рідини може призводити до підвищеної стомлюваності і дратівливості, а батьки помилково вважають, що причиною дитячої істерики послужили занадто активні ігри або нові враження. Пропонуйте малюкові питво, нагадуйте про нього. Заведіть гарну пляшку або поїльник і завжди беріть з собою. Вам захотілося зробити ковток води? Запропонуйте і дитині теж, бажано раз на годину.
Не просіть дитину пити багато. Краще часто і помалу. І нехай це буде проста вода. Не потрібно привчати малюка з’їдати обід з першого і другого і запивати чаєм. Переживати, що питтям дитина переб’є апетит, не варто. Запропонуйте йому воду до їжі, не наполягайте на напої, якщо він їв легкий суп. А через годину після обіду запропонуєте попити.

Якщо малюк наполегливо відмовляється від води, спробуйте наступне:

Скільки молока повинен з'їдати новонароджений малюк
  • Часто в «шкідливих» напоях і продуктах дитини психологічно привертає яскрава упаковка. Купіть маленькі пляшечки з чистою водою для дітей і створіть їм репутацію ласощі. Ви можете доопрацювати упаковку самостійно!
  • Багато дітей охоче п’ють рідину через трубочку. Купуйте своєму малюкові спеціальний красивий стакан з трубочкою.
  • Деякі діти охочіше п’ють напій, що володіє смаком. Змішуйте один до одного воду з свіжовичавленим соком, який покладається дитині за віком.
  • До трьох років не давайте дитині пити, що містить кофеїн (чай, кава, газовану воду).

Скільки повинен випивати дитина в 3-6 років

Для дошкільнят принцип споживання рідини залишається колишнім, але збільшується обсяг. Можна урізноманітнити напої натуральними лимонадом і сумішами свіжовичавленого соку з водою.

Багато дітей в цей час починають відвідувати спортивні секції. Привчіть дитину брати з собою на тренування воду. Якщо дитина відчуває розумові навантаження під час інтелектуальних занять, йому також потрібно більше рідини, ніж в нормі. Пропонуйте дитині ковток води до уроку, пляшечку з собою і ковток після уроку. Нормальний вміст рідини допоможе бути зібраним і сконцентруватися на занятті.

Скільки повинен випивати дитина під час хвороби

! Хворим дітям потрібно більше рідини.
грудничка частіше прикладайте до грудей, а старшим дітям забезпечте споживання рідини. При температурі або нудоті малюки краще п’ють підкислену воду. Навчіться робити різні лимонади з мінімальним вмістом цукру.

При отруєннях дуже важливо не допустити зневоднення. Допоможе розчин регідрону (спеціальний сольовий розчин, який заповнює втрату рідини і солей, необхідних для нормального обміну речовин) — його можна давати малюкам з народження. Якщо дитину проносить або вирвало, пропонуйте йому побільше простої або підкисленою лимоном води. Якщо ж епізодів блювоти було кілька, а понос рясний і частий, давайте малюкові регідрон.

Скільки повинен спати дитина - стаття «BabySleep» про те, скільки ...

Вам буде цікаво:

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий