Пори року для дітей

Вам знадобляться:

  • 5 аркушів цупкого паперу або білого картону формату А4 або А3
  • 4 аркуша білого кальки такого ж формату (постарайтеся знайти кальку з матовою поверхнею) •
  • кольоровий папір
  • фарби
  • кисті
  • клей
  • ножиці і все, що вам підкаже фантазія

Пори року для дітей: весна змінює зиму

Наша мета — виготовлення чарівної картини для закріплення знань про пори року.

Робота має бути велика, тому не прагнете виконати її відразу.

Спочатку займіться основою для картини. На аркуші щільного паперу намалюйте лінію горизонту. Потім попросіть малюка зафарбувати лист вище лінії блакитний, синій, фіолетовою фарбою — зробити небо, а лист нижче лінії — коричневою, жовтою — зобразити землю. Коли фон повністю висохне, продумайте композицію майбутньої картини. Виріжте з коричневої папери дерева (стовбури і гілки, без листя), розташуйте їх на аркуші. Не варто відразу приклеювати дерева, спочатку запропонуйте дитині посувати їх, щоб знайти для кожного найбільш підходяще місце. Можете також намалювати або наклеїти інші деталі пейзажу — пеньок, річку, пагорби.

Картина повинна вийти плоскою. Не використовуйте гофрований картон, пластилін та інші об’ємні матеріали (ви можете застосувати їх пізніше). Для більшої міцності можна покрити картину шаром прозорого скотчу.

Коли основа готова, приступайте до створення екранів для чотирьох сезонів.

Для кожного екрану вам знадобиться аркуш кальки в рамці. Щоб виготовити рамку, візьміть щільний папір, накресліть рамку шириною близько 5 см, а потім виріжте внутрішню частину листа. Наклейте рамку на лист кальки. Намагайтеся клеїти рівно, щоб калька не перекосів. Потім оформляйте екрани.

Пори року для дітей: екран «Зима»

Покладіть перший екран (калька в картонній рамці) на лист з основою вашої картини. Закріпіть його скріпками, щоб він не змістився, і створіть зимову картину. Візьміть білу гуаш і жорстку пензлик з щетини і запропонуйте дитині зобразити сніг. Нехай він завдає фарбу на землю, на гілки дерев або просто в будь-яких місцях листа — тоді на картині розіграється справжня хуртовина. Можна використовувати і інші матеріали, наприклад манну крупу. Для цього намажте клеєм ПВА ті місця, на яких повинен з’явитися сніг, а потім попросіть малюка рясно посипати картину манкою. Струсіть залишки крупи. У тих місцях, де був клей, залишаться пишні білі «замети». Також сніг можна зробити з вати, синтепону, зім’ятої білого паперу, серветок.

Поговоріть з дитиною, спробуйте згадати, які ще крім снігу є відмінні ознаки зими. Можливо, ви захочете доповнити зимовий екран — зобразити годівницю, снігурів, синичок, тепло одягнених дітей на санках, лижах або ковзанах. Якщо на вашій основі є річка або озеро, не забудьте покрити водойму льодом. Вийшло? Зніміть готовий екран і покладіть сохнути.

Пори року для дітей: екран «Весна»

Прикріпіть до листу новий екран. Згадайте з малюком, що відбувається в природі навесні. Намалюйте або наклейте на землю трохи трави, перші квіточки. На гілки дерев помістіть нирки і листя. Згадайте, що навесні птахи починають вити гнізда. Гніздо легко виготовити з тонко нарізаного паперу, пластилінових смужок, товстих вовняних ниток. Поселите в затишне гніздечко пташок з паперу, пластиліну, ниток або вати. По річці пустите паперові кораблики.

Пори року для дітей: екран «Літо»

Намалюйте або наклейте на дерева листя, плоди. Можна виконати їх з пластиліну, замість яблук і ягід використовувати намистини. Нехай на небі світить сонечко, на землі розпускаються квіти, з гілки на гілку пурхають птиці.

Можна зобразити дітей, що купаються в річці, що грають з м’ячем. Запропонуйте малюкові пригадати, як одягаються влітку. Дуже ефектно виглядає одяг, вирізана з тканини. Найлегше працювати з накрохмаленої тканиною. Зваріть клейстер з крохмалю, почекайте, поки він охолоне. Опустіть в клейстер шматочки тканини. Витягніть їх, покладіть сушитися в розправленому вигляді. Коли майже висохнуть, пропрасуйте праскою. Такий матеріал легко різати ножицями і клеїти.

Пори року для дітей: екран «Осінь»

Восени часто йдуть дощі, тому можна зобразити хмаринки, з яких ллє дощ. Хороша хмаринка вийде з вати. Нитки дощу можуть замінити звичайні нитки відповідного кольору або тонка атласна тасьма. На землі намалюйте калюжі. Помістіть на картинку дітей в гумових чоботях, з парасольками. Об’ємний парасольку легко зробити з половинки парасольки для коктейлю. Прикрасьте дерева жовтими, червоними, помаранчевими листям. Наприклад, можете зробити їх в техніці мозаїчної аплікації. Запропонуйте дитині порвати кольоровий папір на дрібні шматочки, а потім приклейте їх на гілки. Або намалюйте листя жорсткої пензлем, ватною паличкою.

Пори року для дітей: граємо і запам’ятовуємо

Тепер, коли картина зі змінними екранами готова, можна пограти з нею.

Відгадай загадку. Розмістіть перед дитиною все чотири екрани. Запропонуйте йому вгадати сезон за описом. Наприклад, скажіть: «У ці місяці холоднішає, часто йдуть дощі. Листя на деревах стають червоними, помаранчевими, жовтими. Птахи відлітають. Яка пора року я загадала? «Зручно також скористатися віршованими загадками, яких багато в дитячих книжках. Нехай дитина помістить на основу потрібний екран.

Опиши картину. Ця гра проходить в зворотному порядку. Ви вибираєте екран, ставите його на основу і пропонуєте дитині назвати відмітні ознаки сезону.

Пильнуй за природою. Нехай картина висить в дитячій як своєрідний календар і малюк сам змінює екрани.

Текст: Ольга Анісімова, педагог образотворчого мистецтва

додаткова інформація

Діти дуже люблять щось майструвати і вигадувати! Якщо ви хочете знайти більше ідей для виробів своїми руками, читайте нашу статтю "Падалка до Нового року".

Уроки тітоньки Сови Пори року


Вам буде цікаво:

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий