Моя дитина: Ляскати в долоні потрібно правильно

Малюки при будь-якому радісному звістці починають плескати в долоні, висловлюючи тим самим свій бурхливий захват. Та й в нашому, дорослому світі ми також висловлюємо оплесками своє захоплення грою акторів або музикантів, демонструємо повагу спікерам. Цікаво, що хлопки покладені в основу багатьох корисних ігор і вправ, що розвивають вищі психічні процеси у дитини.

Плескати правильно: розвиваємо взаємодія між півкулями

Такі вправи покращують розумову діяльність, синхронізують роботу півкуль, сприяють поліпшенню запам’ятовування, підвищують стійкість уваги.

«Ладушки». Сядьте навпроти малюка і починайте: бавовна в долоні, бавовна двома руками з дитиною (у другому варіанті спробуйте грюкнути з перехрещеними руками), бавовна, бавовна з малюком «ліва — права», бавовна, бавовна з партнером «права — ліва».

«Хлоп, кулачок». Руки дитини весь час повернені долонями один до одного. Бавовна в долоні, удар правого кулака об ліву долоню, бавовна, удар лівого кулака про праву долоню. Ускладнення: бавовна в долоні, удар правої долоні про лівий кулак, бавовна, удар лівої долоні про правий кулак.

Плескати правильно: розвиваємо психомоторну координацію

Її розвиток відбувається через звернення до точності, виразності, довільності рухів; збільшення або зменшення швидкості рухів; швидкості реакції; почуття ритму.

«Долоньки і кулачки». Під ритмічну музику виконуйте разом з малюком руху відповідно до віршем:
Є у будь-якого два кулачка.
Ляснув один за іншим злегка:
хлоп — хлоп — хлоп — хлоп.
Ну, а долоньки не відстають,
Слідом за ними весело б’ють:
хлоп — хлоп — хлоп — хлоп.
Кулачки швидше б’ють,
До чого прагнуть:
хлоп — хлоп — хлоп — хлоп.
А долоньки тут як тут,
Так і розсипаються:
хлоп — хлоп — хлоп — хлоп.
Кулачки давай сердитися,
Голосно плескати стали:
хлоп — хлоп — хлоп — хлоп.
А долоньки — Баловница
Теж не відстали:
хлоп — хлоп — хлоп — хлоп.
(Е. А. Аляб’єва)

«Повільно — швидко». Запропонуйте дитині поплескати долоньками повільно — швидко; голосно — тихо; плавно — різко. Потім ті ж вправи виконайте з поступово наростаючою силою (наприклад, від самих тихих до найгучніших ударів) і навпаки.

«Прогавив ритм». На аркуші паперу намалюйте кілька схем, в яких точка буде позначати бавовна, а пробіл — тишу (інтервал, який потрібно почекати). Спочатку потренуйтеся з малюком прохлопивать ритм за запропонованою схемою, а потім — виконати ритм тільки по пам’яті.

«Повторялкі». Ведучий (дорослий) виконує прості рухи: плескає в долоні, по колінах, по плечах, під кожною по черзі піднятою ногою, над головою, за спиною, по вухах. Дитина повторює ці рухи, намагаючись якомога швидше відреагувати на зміну їм рухів. Темп поступово прискорюється. Потім помінятися ролями. Ця весела гра для великої компанії. Той, хто вчасно не помітив зміни руху, — вибуває, а гра продовжується, поки не залишиться переможець з найшвидшою реакцією.

Плескати правильно: розвиваємо увагу

Удари часто використовуються в іграх з правилами як умовний сигнал. Так розвивається довільна увага, швидкість його перемикання, слухове зосередження, швидкість реакції.

«Зоопарк». Запропонуйте малюкові на один хлопок ведучого встати на одній нозі як чапля, на два — задкувати як рак, на три — стрибати як жаба, на чотири — літати як метелик, на п’ять — походжати перевалюючись як пінгвін.

«Забіг». Удари ведучого служать умовним сигналом для зміни дії: зупинитися — продовжити рух — поміняти напрям — поміняти вид руху (наприклад, з ходьби перейти на біг). Не забудьте про веселу музику!

Плескати правильно: розвиваємо слух

Тут варіантів ігор безліч, і всі вони вимагають від малюка тримати вушка на маківці.

«Не пропусти!». Ведучий оголошує тему, наприклад фрукти, і зачитує список з 10 різних слів. Малюк повинен уважно слухати і всякий раз, коли серед слів зустрінеться назва фрукта, тут же грюкнути в долоні. Якщо ви розважаєте компанію дітей, то гра повторюється на вибування до тих пір, поки не залишиться найуважніший. Кожен раз тема змінюється: посуд, одяг, професії, пори року, дні тижня. Більш складний варіант тем: що буває червоного кольору (колюче, солодке), хто вміє літати, плавати і т. Д.

В які ігри пограти з двухлетками? Топ-3 літні ігри | Моя дитина

Плескати правильно: розвиваємо просторові уявлення

Малюкам часто складно освоювати прості поняття, а гри в цьому допомагають.

«Вгорі — внизу». За вашою командою дитина плескає в долоні перед собою, за спиною, над головою, у статі, праворуч, ліворуч. У положенні стоячи, сидячи навпочіпки, лежачи на животі і на спині. Дорослий задає темп, спочатку повільний, потім з прискоренням.

Плескати правильно: розвиваємо пам’ять

У школі малюкові доведеться багато засвоювати на слух. Тренуйтеся!

«Раз — бавовна, два — бавовна». Дорослий, сховавшись за ширму, плескає в долоні певну кількість разів. Малюк в цей час вважає і запам’ятовує. Потім виконує необхідну кількість ударів.

Плескати правильно: розвиваємо координацію рухів і мова

Логоритмічних вправи сприяють розвитку мовлення, розвитку вміння поєднувати руху і мова, координувати їх, підпорядковувати єдиному ритму, допомагають звільнитися від емоційної і рухової скутості.

«Відчуй ритм». Малюк разом з дорослим кожен склад вірші отхлопивает долоньками. Для перших спроб підходить всім знайоме вірш Агнії Барто:
І-ДЕТ Б-ЧОК, КА-ЧА-ЕТ-СЯ
ВЗДИ-ХА-ЕТ НА ХВ-ДУ …

«По складах». При навчанні грамоті покажіть дитині, що слова складаються з складів. Є слова короткі (з одного складу, наприклад ДЕНЬ) і пропустити один склад один раз; слова, що складаються з двох-трьох складів (ЛАМ-ПА, КА-РАН-ДАШ) і зробити один хлопок на кожен склад; довгі слова, що складаються з чотирьох складів (ВЕ-ЛВ-СІ-ПЕД) та пропустити чотири рази.

Плескати правильно: розвиваємо виразність міміки

Ритмічні вправи допомагають зняти втому, розвивають творчу уяву. Їх можна включати в комплекс ранкової зарядки, після денного сну, протягом дня в якості фізкультхвилинок.

Автор віршів — В. І. Ковалько.

Вгору долоньки!
Вгору долоньки!
(Удари в долоні вгорі.)
Вгору долоньки! Хлоп! Хлоп!
(Удари в долоні вгорі.)
По колінах — шльоп, шльоп!
(Удари по колінах.)
По плечах тепер поплещи!
(Хлопки долоньками по плечах.)
З боків себе пошлепал!
(Удари по боках.)
Можемо грюкнути за спиною!
(Хлопки за спиною.)
Ляскаємо перед собою!
(Хлопки перед собою.)
Вправо можемо! Вліво можемо!
(Удари в долоні справа і зліва)
І хрест-навхрест руки складемо.
(Руки схрещуються на грудях.)

Зоя Морозова | ВКонтакте

Выбираем Курятину — Ранок — Інтер


Вам буде цікаво:

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий