Дорога до школи

Дорога до школи: вибирайте найбільш безпечний маршрут

Дорога до школи, а точніше вибір найбільш зручним і безпечним дороги, відноситься до обов’язкових моментів у підготовці дитини до школи. Довгий шлях через вулиці і провулки у дворах, де немає щільного руху і є безліч пішохідних переходів повинен бути краще, ніж короткий шлях через перехрестя.

Важливо налаштувати дитину, щоб він дотримувався наміченого шляху і не скорочував дорогу на шкоду своїй безпеці.

Дорога до школи: проходите тренувальні маршрути

Якщо безпечна дорога до школи вже знайдена, потренуйтеся разом з дитиною і пройдіть її раз-другий до настання 1 вересня. Так ви чи зможете на практиці показати чаду, як він повинен вести себе в тих чи інших ситуаціях, наприклад, при переході дороги по світлофору або зебрі. Якщо ви багато разів повторіть алгоритм дій по дорозі в школу і назад, то поступово дитина буде відчувати себе більш впевнено. Під час тренувальних походів спостерігайте за поведінкою малюка і пропонуйте йому йти попереду вас. Так ви зможете зрозуміти, як він обходиться без вашої допомоги.

Дорога до школи: тренуйтеся в побуті

Щоб дорога до школи була доведена до автоматизму, можна тренуватися і на інших маршрутах, наприклад, по дорозі до дитячого майданчика, в супермаркет, в спортивну секцію або до друзів по сусідству. Так ви будете виховувати в дитині уважність і відповідальність на дорозі. Ситуації, з якими може зіткнутися малюк, як правило, ідентичні, тому неважливо, чи буде він проходити ці випробування по дорозі в школу або на дитячий майданчик. А як відомо: повторення — мати навчання!

Дорога до школи: будьте для дитини прикладом

Малюк вчиться на вашому прикладі, тому і ви повинні особливо уважно поводитися на дорозі, дотримуватися правил і не переходити дорогу на червоне світло (навіть якщо ви кудись спізнюєтеся). В іншому випадку ваше чадо вирішить, що в порушенні правил немає нічого поганого.

Дорога до школи: по можливості супроводжуйте дитину

Перший час після початку занять має сенс відводити і зустрічати дитину зі школи або доручати це людині, якій ви довіряєте. Але, повертаючись додому, намагайтеся не брати ініціативу на себе. Інакше малюк розслабиться і не буде розвивати самостійність. Завдання батьків — налаштовувати дитину на усвідомлене і обдумане дотримання правил дорожнього руху. Втручатися варто тільки тоді, коли чадо поводиться на дорозі неправильно. В цьому випадку необхідно ще раз разом згадати всі правила.

Акція & quot; Безпечна дорога до школи & quot; | РЕАЛЬНІ ДАНІ

Дорога до школи: заохочуйте правильна поведінка на дорозі

Якщо малюк зробив все грамотно в конкретній дорожньо-транспортної ситуації, обов’язково похваліть його. Це буде хорошим стимулом для нього і надалі дотримуватися правил поведінки на дорозі і самостійно приймати правильні рішення в тій чи іншій ситуації. Малюк звикне до майбутню дорогу в школу і перестане нервувати.

Дорога до школи: завжди виходите в школу вчасно

Важливо, щоб дитина добирався до школи без поспіху, спокійно проходив весь шлях. Якщо малюк буде змушений поспішати і виявиться в стресовій ситуації, він дуже швидко забуде все правила і буде перебігати дорогу, не дивлячись на всі боки. Таку недбалість легко уникнути, якщо вийти з дому заздалегідь.

Дорога до школи: пришити на дитячий одяг світловідбиваючі знаки

Особливо восени і взимку, коли вранці ще темно, на одязі дитини має бути досить світловідбиваючих знаків, щоб він був добре помітний іншим учасникам дорожнього руху. Оскільки зростання малюка нижче, ніж у дорослого, він не тільки гірше видно іншим учасникам руху, а й сам має не повний огляд на дорозі. Світловідбиваючі смуги на одязі і рюкзаку зроблять вашу дитину помітним навіть в сутінках і темряві.

Дорога до школи: промовляти з дитиною різні дорожні ситуації

Можливі несподіванки на дорозі і як на них реагувати, краще проговорити з дитиною заздалегідь. Наприклад, «Що ти будеш робити, якщо твій м’яч викотиться на дорогу?» Або «Як отреагіруешь, якщо на іншій стороні вулиці побачиш свого однокласника?».

Безпечна дорога до школи. Тюменський известия. Новини Тюмені.

Дорога до школи. Боярка, вул. Лисенка


Вам буде цікаво:

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий