Пішки корисніше: 5 способів «вийняти» малюка з коляски

Літо, сонце, прогулянки на свіжому повітрі. Але як бути, якщо ваш підросла дитина навідріз відмовляється обходитися без коляски? Якщо воліє, щоб його везли, а не вели за ручку? Ділимося хитрощами по привчання дитини до піших прогулянок.

1. Будьте послідовні

Поступова відмова від використання коляски нагадує процес отучения від пустушки або пляшечки. Він знаменує велику віху на шляху розвитку дитини — означає, що малюк стає більш самостійним. Якщо ви будете мотивувати відмову брати на прогулянку коляску словами «ти вже великий», але при цьому продовжите спілкуватися на рівні сюсюкань і «уті-путі, мій крохотулечка», то просто заплутаєте малюка. Раз ви спонукаєте його вести себе по-дорослому, стримуйте свої власні пориви звертатися з ним як до з маленьким.

Пішки корисніше: 5 способів «вийняти» малюка з коляски
2. Запасіться часом і терпінням

Не секрет, що багато справ мамі простіше і швидше зробити самій: наприклад, одягнути дитину, умити, погодувати з ложки. Коляска — явище з тієї ж категорії. Природно, коли ви везете малюка, то добираєтеся до мети — магазину, поліклініки або дитячого садка — набагато швидше. Вихід один: змиріться з тим, що без коляски дитині буде потрібно більше часу для того, щоб подолати намічене відстань. Ще одна порада: морально підготуйтеся до того, що під час ходьби він буде більше падати (покладіть в сумочку перекис водню і кольорові пластирі!), А значить — і бруднитися.

Пішки корисніше: 5 способів «вийняти» малюка з коляски
3. Помінятися ролями

Час, коли ви катали малюка в колясці, відходить у минуле. Нехай тепер маленький сам катає в колясці свої улюблені іграшки або несе на спині легкий рюкзачок під час прогулянки. Це допоможе йому відчути свою значимість і самостійність. Запропонуйте дитині пограти в «дочки-матері» навпаки: нехай сьогодні він веде вас на прогулянку, а ви слухняно будете слідувати за ним і робити те, що він говорить. Дозвольте йому «допомагати» вам спускатися по сходах, натискати кнопки в ліфті або на домофон, відчиняти двері квартири.

Пішки корисніше: 5 способів «вийняти» малюка з коляски
4. Фантазуйте, грайте, винаходьте

Якщо дитина воліє з комфортом сидіти в колясці, запропонуйте йому пограти і бігом підкотити коляску від входу в парк до найближчої галявини. Сучасні літні коляски-тростини дуже легкі, і зробити це йому не складе великих труднощів. Уявіть, що коляска — це корабель, а малюк — капітан, і разом вони розсікають хвилі. Веселощі забезпечено, навіть якщо у карапуза все вийде не відразу. Поступово збільшуйте довжину маршруту і час самостійної ходьби!

Пішки корисніше: 5 способів «вийняти» малюка з коляски
5. Цінуйте його зусилля

Частіше хваліть дитину і говорите, що він вже відмінно ходить, підкреслюйте його силу, витривалість і спритність. Придумайте заохочувальні призи, які будете використовувати, щоб простимулювати малюка. Наприклад, якщо малюк любить дивитися на качечок, плаваючих у ставку, ходите туди виключно пішки, а в нагороду за зусилля дозволяйте дитині не просто подивитися, а й придбати батон білого хліба і погодувати їх.

Пішки корисніше: 5 способів «вийняти» малюка з коляски
Читати на цю тему:

  • Коляска: з усіма зручностями
  • Спасибі, ми пішки!

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий